Nadcházející akce
Nebyla nalezena žádná událost!

Můj příběh

Jak a proč jsem se dostala k Naturopatii, přírodní detoxikaci organismu a psychosomatice?

Bývala jsem od určitého věku často nemocná a unavená. Myslela jsem si, že mám málo vitamínů nebo minerálů, a tak jsem poslouchala rady ostatních a užívala jsem různé potravinové doplňky, různé kapičky a sirupy za SPOUSTU peněz, ale výsledek byl nulový. Na chvíli mi bylo lépe a během krátké doby jsem byla opět na začátku – nemocná. Velmi často se opakovaly virózy, záněty dutin, průdušek, urputný kašel, rozjela se mi hormonální nerovnováha a s tím spojené onemocnění štítné žlázy, atd.

Každoročně jsem dostávala od lékaře 8 – 12 antibiotik a hromady dalších léků. Moje imunita stále klesala. Měla jsem pocit, že objeví-li se jeden bacil v okruhu 5 km, tak ho určitě chytím. Nakonec mi lékaři diagnostikovali autoimunitní onemocnění.

Pak začal můj mladší syn chodit do mateřské školky, kde hned první týden dostal silnou spálovou angínu, která mu rozhodila imunitu a tím začal náš „šílený kolotoč“. Byli jsme stále nemocní. Jeden to předával druhému. Každý měsíc jsme seděli v čekárně u lékaře, který nám předepisoval další a další antibiotika a léky. Pak už jsme se synem navštěvovali i alergoložku, což znamenalo další hromady léků. Bylo mi zdravotně, ale i psychicky velmi mizerně.

Jednoho dne mi můj syn zkolaboval v náručí a přestal dýchat. Skončil v nemocnici na oddělení JIP s totálně vyčerpaným organismem. Já jsem v té době měla velmi silný zánět hrtanu spojený s přechodnou ztrátou hlasu, zánět dutin i průdušek s horečkami a už mi na to bohužel nezabíraly žádné léky. Když mi zkušená paní primářka plicního oddělení řekla, že už neví, co má se mnou dělat, pochopila jsem, že je něco špatně. Začala jsem hledat pomoc přes alternativní medicínu.

Od kamarádky jsem se dozvěděla o přístroji zvaném „plazmový generátor“, který jí v rekordně krátkém čase zdravotně pomohl od zánětu sklivce. Začala jsem na internetu hledat informace, na jakém principu tento přístroj pracuje. Byla jsem velmi skeptická a nedůvěřivá. Říkala jsem si, že kdyby to byl takový zázrak, jak o tom píšou, tak už by ho měl každý lékař ve své ordinaci.

Ano, byla jsem velmi naivní a nedostatečně informovaná. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že lidské tělo se dá uzdravit i jinak, než cpát do něj obrovské hromady léků a chemie.

Byla to poměrně dlouhá a složitá cesta, než jsem se po mnoha pokusech a omylech, po zkoušení mnohých léčebných metod, po týdnech a měsících strávených u počítače pátráním po informacích a vzděláváním se, dostala k oboru jménem Naturopatie.
Tento obor mě nadchl. Objevila jsem konečně fungující ucelenou koncepci pro zdraví, která jako jediná dokázala pomoci nejen mně, ale i celé mojí rodině natolik, že už se nám naše zdravotní potíže nevrací a cítíme se výborně.

Byly doby, kdy jsem tak jako většina lidí plně důvěřovala lékařům a moderní medicíně, ale mé vlastní, bohužel velmi špatné zkušenosti, mě časem přivedly k celostní a přírodní medicíně a také k psychosomatice, psychologii, kvantové terapii, neurovědám a epigenetice.

Jsem šťastná, že od té doby, co znám Naturopatii, pročistila jsem si tělo od mnohých odpadních látek a pochopila jsem souvislosti mezi fyzickým tělem a psychikou, nepotřebuji léky, ani lékaře. Díky psychosomatice a kvantové terapii a dalšímu vzdělání v tom, jak fungujeme jako bytosti + jak funguje náš mozek, jsem si odblokovala spoustu emočních traumat, které byly prapůvodní příčinou mých fyzických zdravotních potíží. Musím říct, že se mi neuvěřitelně zlepšila kvalita mého života.

 

V současné době jsem nadšená studentka kvantové fyziky, epigenetiky, autopatie, neurolingvistického programování mozku a psychosomatiky.

 

Je pro mě fascinující, co všechno lidský mozek dokáže. Kdyby jen lidé tušili, jak obrovskou sílu má lidská myšlenka a víra!!

 

Chtěla jsem se o síle myšlenky i o tom, co mozek dokáže přesvědčit sama na vlastní kůži, tak jsem v roce 2015 absolvovala  Firewalking a 2x jsem přešla 5m po žhavém uhlí i po otevřeném ohni a neměla jsem jediný puchýř!!

Na doporučení průvodkyně firewalkingu  jsem po předchozí přípravě dala mozku informaci, že jdu po chladivém mechu a nesměla jsem se podívat dolů pod nohy, abych mozku nedala zrakový vjem. Mozek to tím pádem nevěděl a nespustil poplach v podobě puchýře. Skvělý zážitek! Uvědomila jsem si spoustu věcí a posunula jsem své hranice toho, co je možné a co člověk všechno dokáže.

Dnes … s tím, co už vím, bych lidské schopnosti přirovnala k nejlepšímu a nejsilnějšímu Ferrari, které máme k dispozici všichni, ale nemáme nejmenší tušení, co dokáže a jak ho máme řídit, protože jsme nikdy neabsolvovali „Autoškolu života“. 🙂 🙂

Náš způsob myšlení a to, jaké emoce prožíváme, má bezprostřední souvislost s fyziologií těla a můžeme si sami přivodit nemoc (pokud je způsob myšlení nesprávný, sebedestrukční), nebo nás dokáže z nemoci vyléčit (pokud jsme ochotní něco ve svém myšlení změnit). Náš mozek neumí NEtvořit. To znamená, že každou naši myšlenku, každou emoci, mozek mění na chemii !!! Tento „chemický koktejl“ složený z různých látek a hormonů se nám pak vyplavuje do těla a buď ničí, nebo léčí. My sami neseme zodpovědnost za svůj současný stav, ale bohužel ve většině případů o tom nemáme nejmenší tušení.

 

Dokonce moderní věda Epigenetika prokázala, že nejsme obětí genetiky!! Nedědí se nemoc jako taková, ale dědí se myšlenkové vzorce, které nás posléze k té nemoci dovedou. To znamená, že s tím můžeme něco udělat. 🙂 To nám všem dává úžasnou naději i chuť něco změnit.

 

Chybí nám ovšem zásadní informace, JAK na to ….  Naši rodiče to většinou sami nevědí a ve škole nás to nikdo neučí.

Jak tedy zacházet se svým tělem, aby bylo zdravé? Jak nastavit a zvládnout naše vzorce myšlení a emocí, abychom byli šťastní a přitahovali si do života krásné věci? Jak se zbavit neustálých strachů, které nás paralyzují?  Co udělat pro vyřešení vztahových, nebo finančních  problémů?  Jak se zbavit deprese a začít s radostí žít?  Co udělat, abych se dostal/a  ze životní smyčky událostí, které se mi neustále dokola opakují?

Toto všechno jsou důvody, proč jsem se rozhodla dělat tuto práci, otevřít si Naturopatickou poradnu, dělat veřejné přednášky a osvětu a tím pomáhat druhým lidem, kteří si stejně jako já kdysi, nevědí rady se svými zdravotními, psychickými, či vztahovými problémy a hledají efektivní řešení. Mám s těmito tématy a metodami výborné zkušenosti a výsledky hovoří za vše. Ráda Vám pomůžu.

Vaše Pavla